Katolícka Viera
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Katolícka Viera

Kristus Kráľ, Katolícka viera, katolícka vierouka
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Deviatnik pred Hromnicami. Začína sa 24. Januára a končí 2. Februára

Goto down 
AutorZpráva
Crusader
Admin



Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 07. 01. 16

Deviatnik pred Hromnicami. Začína sa 24. Januára a končí 2. Februára Empty
PříspěvekPředmět: Deviatnik pred Hromnicami. Začína sa 24. Januára a končí 2. Februára   Deviatnik pred Hromnicami. Začína sa 24. Januára a končí 2. Februára EmptySat Jan 23, 2016 10:08 am

1. deň – 24. januára: Ó najsvätejšia Matka, Má­ria, ty najčistejšie zrkadlo každej čnosti. Sotva prešlo 40 dní po narodení Božského Jezuliatka, hoci si bola najčistejšia medzi pannami, predsa podrobila si sa zákonu očisťovania v chráme. Daj,- aby som si i ja podľa tvojho príkladu zachoval(a) čisté srdce od kaž­dej viny a tak si zaslúžil (a) dostať sa niekedy do chrámu večnej slávy. Amen.
2.  deň – 25. januára: Najposlušnejšia Panna, ty si išla do chrámu, aby si tam priniesla Bohu predpísanú očisťovaciu obetu ako každá iná žena. Vypros mi, aby som tvoj príklad nasledoval(a) a vždy bol(a) hotový (á) vykonávaním všetkých čností obetovať seba samého(mu) Bohu. Amen.
3.  deň – 26. januára: Najčistejšia Panna, keď si plnila predpis zákona, nehľadela si na to, že ťa budú ľudia pokladať za nečistú; prosím, vykonaj mi u Boha milosť, aby som si zachoval(a) vždy čisté svoje srdce a aby som aj vtedy bol(a) pokojný(á), keby ma celý svet pokladal za vinného(nú). Amen.
4.  deň – 27. januára: Najvznešenejšia Panna, keď si svojho Božského Syna obetovala večnému Otcovi, plesali nad tým nebesia; prosím, predstavže i moje biedne srdce večnému Otcovi, aby som bol(a) jeho milosťou zachránený(á) od smrteľného hriechu. Amen.
5.  deň – 28. januára: Najponíženejšia Panna, keď si položila malého Ježiška do náručia svätého starca Simeona, naplnila si jeho dušu nebeskou slasťou; prosím, odovzdaj i moje srdce Pánu Bohu, aby ho naplnil svojím Svätým Duchom. Amen.
6.  deň – 29. januára: Najochotnejšia Panna, ty si vymenením svojho Syna Ježiša podľa predpisu zákona spolupracovala na spasení sveta; prosím, vymeň a vykúp i moje biedne srdce z otroctva hriechu, aby pred Bohom vždy bolo čisté. Amen.
7.  deň – 30. januára: Najmilostivejšia Panna, keď si od Simeona počula predpovedanie tvojho nastávajúceho utrpenia, ukázala si sa ochotnou podrobiť sa všetkým nariadeniam Božím; vyžiadaj mi, aby som i ja vždy sa ochotne podrobil(a) Božským nariadeniam a trápenia trpezlivé znášal(a). Amen.
8.  deň – 31. januára: Najľútostivejšia Panna, kto­rá si skrze svojho Božského Syna nadprirodzeným svetlom naplnila prorokyňu Annu, takže táto v posvätnej radosti zvelebovala milosrdenstvo Božie, lebo spoznala Spasiteľa sveta; prosím, naplň. i moju myseľ nebeskými milosťami, aby som sa opravdivé mohol(a) tešiť hojnému ovociu Božského vykúpenia. Amen.
9.  deň – 1. februára: Bohu najoddanejšia Panna, mečom bolesti bolo ti prerazené srdce pri predvídaní bolestného umučenia Syna tvojho a ty si predsa svä­tými slovami tešila svojho ženícha Jozefa, ktorý bol zarmútený pre tvoje budúce trápenie; prosím, pre­bodni i moje srdce opravdivou bolesťou nad svojimi hriechami, aby som sa kedysi dožil(a) tej radosti, ktorej si ty účastná v sláve nebeského raja. Amen.
Uzáverka.
Na všetkých 9 dní.: Litánie loretánske…
V: Simeonovi bolo od Ducha Svätého zjavené.
R: Že nezomrie skôr, ako by videl Pomazeného.
Modlime sa: Všemohúci večný Bože, ponížene prosíme velebnosť Tvoju, daj, aby sme sa Ti tak očistenou dušou predstavili, ako Tebe bol jednorodený Syn Tvoj predstavený v chráme v podstate nášho tela. Skrze Krista nášho Pána. Amen
Návrat nahoru Goto down
 
Deviatnik pred Hromnicami. Začína sa 24. Januára a končí 2. Februára
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Každodenná modlitba pred obrazom Svätej Rodiny.

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Katolícka Viera :: Knihy :: Modlitby-
Přejdi na: